הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פיניקיה - טיולים לרחבי העולם

מי היו הפיניקים?

הפיניקים היו עמים כנענים שהתיישבו באלף השלישי לפנה"ס לאורך מישור החוף של לבנון וסוריה בערי מדינה, מזכירים במקצת את היוונים, הם היו יורדי ים שהקימו מושבות בכל הים התיכון, מייצאים את התרבות שלהם, כולל השפה והפולחן למקומות כמו קרתגו, ספרד, ועוד.
יש אומרים שהם הגיעו עם הספינות שלהם עד לבריטניה ואירלנד, ואף לאמריקה
לפי המקרא ומקורות יוונים עתיקים הפיניקים הגיעו מדרום (צאצאי כנען בן חם, בניגוד לעברים שהם שמים), חוקרים מודרנים חושבים שארץ מוצאם היא המפרץ הפרסי, ייתכן ולאחר התייבשות אזורים אלו בסוף תקופת הקרח. אלא שמבחינה אתנית הפיניקים הם שמים. האלים שלהם הם האלים הכנענים, כמו בעל, אשרה, ענת, עשתורת וגם בעלת. ובתקופה ההלנית בעל שמם, אל השמש והשמים.
הפיניקים הם המקור לאדריכלות מקדשים של מזרח הים התיכון המשתקפת בבניית בית המקדש, דרכם עברו מסורות אדריכליות ממצרים ליהודה, כפי שמשתקף גם באגדת אוסיריס (גופתו מגיעה לג'בל בלבנון ונטמנת בתוך עמוד התווך של הארמון).
הפיניקים התפרסמו בייצור צבע הארגמן (נחל חילזון בגליל), היה להם מסחר פורה עם מצרים, הם יצאו עצים (ארזים), לספינות שלהם היה ראש סוס על החרטום וזנב דג, והם יכלו להפליג גם בנהרות. הם המציאו את הזכוכית, עיבדו בדים, ליטשו אבני חן ושנהב ועבדו במתכות וזהב.
תרומתם החשובה ביותר לאנושות הייתה כנראה המצאת הכתב שמתוארכת לאלף לפני הספירה

 

הפיניקים במקורות חיצוניים

הפיניקים מתועדים בכתבי המצרים החל מהשושלת השנייה, והמשך בתקופת סנפרו מהשושלת הרביעית. יש הטוענים לתיארוך אחר של מלכי מצרים, עתיק יותר, ואם כך הדבר הרי שהתיישבות הפיניקים הרבה יותר עתיקה. הפניקים מככבים בכתבי המארות. ומכתבי אל עמארנה והיה להם מקום של כבוד באימפריה המצרית של התקופה החדשה.
בשנת 1200 לפנה"ס חודרים גויי הים לפיניקיה ופוגעים בערים הקיימות. לאחר מכן באים האשורים, הבבלים, הפרסים, הפיניקים מהווה את עמוד השדרה של הצי הפרסי והם אלו שלמעשה נאבקים בים עם היוונים על השליטה בזמן המלחמות הפרסיות. הכיבושים של אלכסנדר מוקדון פוגעים בהם קשות. ולבסוף הם נטמעים באימפריה הרומאית
לפי המיתולוגיה והאגדות היווניות אלו הם הפיניקים שמביאים את הכתב והתרבות ליוון, קדמוס נסיך פיניקיה מייסד את תביי, ולאחר מכן את אוכריד במקדוניה וקוטור במונטנגרו. הפיניקים מתיישבים בתאסוס, אולם מדובר בשודדי ים ולא בתרבות הגבוה. באי שכן מקדש למלקרת שהוסב למקדש הרקולס.
הפיניקים יצאו למסעות גילוי ימיים בכל רחבי העולם, מסביב לאפריקה, למזרח ולצפון, הם החלו בסחר עם הודו. ואולי גם עם אינדונזיה וסין.
המרונים בלבנון טוענים להמשכיות מהפיניקים

האל שלהם היה בעל שמין, אל האור והשמיים, בורא ומחדש. כמו כן היה את מלקרת – מלך העיר, פטרונה של צור. הוא זוהה עם הרקולס. בכוח הרב הפך רע לטוב, הביא חיים מההריסות, מחזיר את השמש לאדמה בזמן ליקוי החמה. מנטרל השפעות אסטרולוגיות רעות. לפי האגדה הוא כבש גזעים פראיים בחופים רחוקים, שתל את הסלעים בגיברלטר, והקים מושבות בים התיכון.

ראו מאמרים - לחצו לקישור
כרונולוגיה היסטורית
התקופה המיקינית
הפלנקה היוונית
הפוליס היווני
ממלכות באסיה הקטנה
כרתים והממלכה המינואית
שקיעת יוון
היסטוריה ביזנטית
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו