הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פירמידות בעולם - טיולים לרחבי העולם

פירמידות הם תופעה עולמית

במקומות רבים בעולם התפתחה תרבות ואדריכלות של פירמידות, החל מסין במזרח וכלה במקסיקו במערב. בכל מקום תמצאו פירמידות ענק בנות אלפי שנים, המאמר שלפניכם סוקר את המקומות הידועים העיקריים שבהם ניתן למצוא פירמידות כיום, ישנם עוד הרבה מקומות נסתרים ותרבויות עלומות לא ידועות שבנו מבני ענק אלו, והשאלה הנשאלת היא לשם מה?
הפירמידות של גוימאר – האיים הקנריים
בעבר טענו שאלו ערימות אבנים שגיבבו הכפריים בכדי לעבד את השדות, אך תור הידראל הוכיח שזה לא נכון, יש לפירמידות כיוונים אסטרונומיים (שקיעה כפולה ביום הארוך של השנה, זריחת נקודת ההיפוך של החורף בסוף העלייה במדרגות מצד מערב – כמו במקדש האלה במגידו), האבנים, מסותתות, הקרקע הוכנה מראש.
פליניוס הזקן (היסטוריון רומי) מדווח שהאיים לא מיושבים, אך יש בהם הריסות של מבנים גדולים, אם כך מי בנה את המבנים הללו? בוודאי שלא הספרדים שהיו הראשונים ליישב את האיים. הפירמידות מזכירות את אלו של מקסיקו, וקרובות לאתר המשוער של אטלנטיס.

הפירמידות של מאוריציוס
התגלו על ידי ד"ר סם אוסמנגיץ, לא הרבה ידוע עליהם, חוץ מזה שהם דומות מאד לאלו של האיים הקנריים. הם לא הוקמו בפני עצמם אלא יש סביבם מערכת דרכים ומים. גם האי מאוריציוס לא היה מיושב בתקופות עתיקות.
 

פירמידות במסופוטמיה

התרבויות הקדומות ביותר בעולם הוקמו לפי ההיסטוריונים כבר באלף הרביעי לפני הספירה באזור דרום עיראק של היום שנקרא "מסופוטמיה, הם בנו בניינים ענק בצורת פירמידות שנקראו "זיגורות". לפי תיאורי הרודטוס (היסטוריון יווני) הזיגורות היו בעלי שבע מדרגות ומקדש בראשם. זה היה מקום מושב האלים, אסור על בני אדם. הם היו עשויות מלבני בוץ מזוגגות, צבועות, ולכן לא שרדו. הייתה להם משמעות אסטרולוגית.
 
פירמידות במצרים - לחצו לקישור למאמרים
פירמידות בפרו
היישוב העתיק ביותר בדרום אמריקה נקראה קרל caral, מלפני 4600 שנה, נתגלו בו פירמידות ענק
המכוונות ליום הקצר בשנה. הפירמידה הגדולה ביותר אורכה 170 מטר ורוחבה 150 מטר. נמצאו 18 מתחמי פירמידות, התרבות הייתה שלווה, אין עדויות למלחמות.

באזור החוף יש את מקבץ הפירמידות של טוקום tucume. שהיה קדוש עד תקופת האינקה. כיום הם נראים כמו הרים טבעיים, אך בעבר היו עשרות פירמידות ענק
תרבות הנסקה הידועה הקימה או שימרה פירמידות ענק קאוצי cahuachi, התרבות התקיימה לפני 2000 שנה והתייחסה לקווי הנזקה. יחד עם זאת בפירמידות יש סימני גשם, הפעם האחרונה שירד גשם משמעותי באזור היה לפני 12.000 שנה
אזור פירמידות עתיק הוא ליד העיר צאן צאן שהייתה בירת עם הchimu. המקום נמצא ליד trujill. בעיר זו גרו כ60.000 איש והיא הייתה הגדולה בדרום אמריקה בימי הביניים, נוסדה ב850. יש בה מתחם פירמידות גדול שהידועות בו הם הירח והשמש. הספרדים הרסו חלק גדול מהפירמידה הענקית כי חיפשו בה אוצרות. הם היטו את הנהר שסחף את לבני החומר.
לפי אוסמנגיץ פירמידת הירח מזכירה את הפירמידות מתחת למים של יפן
 

פירמידות במרכז אמריקה

הפירמידה הגדולה בעולם היא זו שבקולולה מקסיקו Cholula, הבסיס שלה 450 על 450 מטר, וגובהה היה 66 מטר. כפליים בנפח מפירמידת גיזה – 4.5 מיליון קובים מעוקבים. לפי הארכיאולוגים בנייתה התחילה במאה ה3 לפני הספירה
באזור מקסיקו סיטי נבנו הפירמידות הגדולות של שמש וירח לפני כ2000 שנה. על ידי תרבות הטאוטהואקן teotihaucan . לפי ממצאים ארכיאולוגים הפירמידה של הירח הוקדשה לאלוהות הנשית, הפריון, בשתי הפירמידות יש מערכת מנהרות מתחת לאדמה, לידם יש פירמידה שלישית, קטנה יותר, המקודשת לאל נחש
משהו קרה במאות ה6-8 והתרבויות הקדומות של מקסיקו נחלשו ונעלמו, במקומם באה תרבות הטולטק toltak, שנחשבו על ידי האצטקים כעם של חכמים והאבות הרוחניים שלהם, הם בנו פירמידות, אחת הערים החשובות שלהם הייתה טולה tula, בה יש דמויות אטלנטיות.
תרבות מרכז אמריקאית נוספת של פירמידות היא המאיה, בחצי האי יוקטן, תרבות מתקדמת ונאורה שהחלה לפני 3000 שנה ונעלמה באורח מסתורי לפני 1000 שנה


 

פירמידות בסין

ישנם כמה עשרות כאלו ליד העיר חיאן xian שבמזרח סין, למרות שיש גם קדומות יותר באזורים אחרים. בימי הביניים זאת הייתה העיר הגדולה בעולם עם שני מיליון תושבים. המקום של התחלת דרכי המשי, בירת סין במשך 1000 שנה, בלב מישור פורה שבו ארבע נהרות.
למרות הממדים העצומים שלהם הארכיאולוגים טוענים שאלו תלי קבורה. המפורסם ביותר הוא המאוזוליאום של הקיסר צין, מייסד שושלת האן, המתוארכת ל200-250 לפני הספירה. גובהה 76 מטר. רוחב ואורך מאות מטרים. לידה התגלה צבא חיילי הטרה קוטה, אך זה לא אומר שהיא לא יכולה להיות קדומה יותר.
לפי האגדה מתחת לאדמה ישנם נהרות כספית השומרים על ארמון קבור של המלך.
הפירמידות בסין לא נחקרו ונחפרו באופן רציני. לפי אוסמנגיץ מתוך חשש שיתגלו עובדות הסותרות את ההיסטוריה הסינית הרשמית.
ישנה פירמידה של הגנרל hou qubinga הנמצאת ליד הפירמידה הגדולה של השליט החמישה משושלת האן wudi liu che, פירמידה זו ידועה בשם המאוזוליאום של moiling
ישנו אזור פירמידות של han yang ling. שמתחתיו התגלתה מערכת מנהרות.
וכן המאוזוליאום של השושלת שלאחר האן, המזכיר פירמידה הנקרא qianling.

פירמידות בארצות הברית
לא רבים יודעים זאת אך במדינת אלינוי ישנם פירמידות ענק, שהגדולה שבהם שטח הבסיס שלה גדול יותר מזו של גיזה. לפי ההיסטוריה הרשמית הרי שאלו קשורים לתרבות האינדיאנית של הchoakia שהתקיימה לפני אלף שנה. אלא שבכדי לבנות אותם צריכים להביא שווה ערך ל230.000 משאיות של חומר. וקשה להאמין שאינדיאנים יכלו לעשות זאת.

מאמרים בנושאים רוחניים - לחצו לקישור
אחווה לבנה 
דרווישים מחוללים
גלאל א דין רומי
יהדות בעולם
פירמידות בעולם
מאדאם בלבצקי
הרמטיציזם
קלפי הטארות
מסדר שחר הזהב
עידן חדש
בונים חופשיים
אומרם מיכאל איבנהוב
תיאוסופיה 
אלכימיה
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו