הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

פרהיסטוריה בבלקן - טיולים לרחבי העולם

תרבויות פרהיסטוריות

לפי המדענים במהלך מיליון השנים האחרונות היו מספר תקופות קרח שארכו כ80.000 שנה לערך וביניהם תקופות הפשרה של 20.000 שנה, שבתוך אחת מהם אנחנו נמצאים כיום. תקופת הקרח האחרונה הסתיימה כאמור רק לפני 12.000 שנה לערך. ובמהלכה עברה אירופה שינוי דרמטי, בתחילת תקופת הקרח סוג האדם הנפוץ ביבשת והמותאם להישרדות היה האדם הניאנדרטלי, כשיצאנו מתקופת הקרח כבר לא היו ניאנדרטליים (חוץ מבכבישים) והאדם המודרני, הומו ספיאן, הוא המשחק היחיד בעיר. כיצד קרה שינוי זה? אין איש יודע.
כנראה שזה קרה לפני כ40.000 שנה. הייתכן שאורחים מהחלל החיצון הגיעו והביאו אתם טכנולוגיות של הנדסה גנטית, יוצרים מין אנושי חדש, כפי שנטען בתנ"ך ובמיתולוגיות של עמים אחרים?

האדם המודרני – הומו ספיאן, עובר לפני כ60.000 שנה מהפכה שנקראת המהפכה הלשונית, הוא לומד להשתמש בשפה, לתקשר בקבוצות גדולות, ולתכנן צעד אחד קדימה, לחשוב אסטרטגית. המודל משתנה.
הניאנדרטליים התקיימו חצי מיליון שנה, והותאמו יותר מאתנו למזג אוויר קר. הם היו חזקים ובעלי קיבולת מוח גבוה יותר, השתמשו בכלים ואש, דאגו לנכים וקברו מתים. אלא שנעלמו ללא הסבר מספיק.

פעמיים יצא ההומו ספיאן מאפריקה לכבוש את העולם, אלא שבפעם הראשונה לפני 100.000 שנה הוא נכשל ונכחד. בפעם השנייה, לפני 70.000 הצליח, כנראה בזכות היכולות הלשוניות והקוגניטיביות.
הייתכן שמישהו התערב והשתיל גנים בסוג מסוים של הומינידים, מנסה זיווגים שלהם, וגורם למהפך תודעתי, קפיצת מדרגה של המצאת שפה, ואז משהניסוי הוכתר בהצלחה אפשר היה להיפטר מהניאנדרטליים?
 
התיאוריות האלטרנטיביות הרוחניות טוענות להתערבות חיצונית של אנשים מחוץ לכדור הארץ או ציוויליזציות קדומות מפותחות שהגיעו מיבשות ששקעו. זה משתקף בסיפורי המיתולוגיה היוונית, אך גם זו של הסלאבים, הגרמנים, ועמי אירופה האחרים.
לפי המדענים הרי שלפני כ60.000 שנה הופיעו דרכי מחשבה ודיבור חדשות באדם, אולי בגלל מוטציות גנטיות ששינו את המבנה הפנימי של המוח (ולא את החיצוני או גודלו). במילים אחרות מישהו התעסק לנו במוח ושינה את חיווט החוטים. המדע טוען שזה מקרה, ואילו ההיסטוריה האלטרנטיבית טוענת ליד מכוונת. הדבר החדש שהופיע הוא כמות המידע והמורכבות של השפה שהתייחסה לחברה, וגם לדברים שלא קיימים במציאות, יוצרת מציאות חדשה מדומיינת, "שפה פיקטיבית". זה אפשר ליצור מיתוסים משותפים.
 
השפה יצרה חברות מורכבות שמתייחסות באופן אינטימי לעצמם, במספרים של עד 150-200 איש (מעניין לציין שזה המספר של אנשים שאנו מסוגלים לקבל כחברים). זאת הייתה תחילת התרבות. השפה אפשרה להומו ספיאן לסחור ולתקשר עם קבוצות רחוקות. 
עם נסיגת הקרחונים ועליית מפלס הימים, התחממות האקלים, מתרחשת מהפכה נוספת:
בני אדם הופכים להיות חקלאים ויושבי קבע במקום מלקטים וציידים. הם ממציאים את הגלגל, מבייתים את הכבשה, הכלב, שור, פרה, חמור והעז (גמל וסוס באו אחר כך), מטפחים את החיטה והשעורה, אפונה ועדשים, עצי פרי (זית וגפן אחר כך). ומתחילים לעבוד את האדמה. זאת המהפכה הגדולה ביותר בהיסטוריה שנקראת המהפכה החקלאית.
 
באזור הבלקן מגלים הארכיאולוגים בשנים האחרונות תרבויות פרהיסטוריות קדומות שאין הסברים טובים על מקורם. האתרים הקדומים ביותר נמצאים בעמק הדנובה – תרבות וויצה. ובוסניה – תרבות רודומיר. אך עקבות פרהיסטוריות רבות ניתן למצוא גם במקומות אחרים.

 

היסטוריה קדומה

בחוגים האלטרנטיביים ישנה טענה שההיסטוריה כפי שאנו מכירים אותה כיום, היא רק מחזור אחד מני רבים, ושלפני המבול ותקופת הקרח, היו מחזורים נוספים של היסטוריה אנושית שעקבות שלהם נשארו באגדות ובמיתולוגיה, כגון זו של אטלנטיס. אבל האם יש עקבות פיזיים למחזור קודם ונשכח של תרבות אנושית? האם ייתכן שבכדור הארץ היו ציוויליזציות קדומות ומפותחות שאין יודעים עליהם דבר?
מורים רוחניים חשובים כגון פטר דונוב בבולגריה, ורודולף שטיינר באוסטריה, טענו שאכן היו תרבויות עבר מפותחות שנמחקו עקבותיהם, ושהיו להם טכנולוגיות מתקדמות שאין ברשותנו, ואולי גם קשר עם אנשים מחוץ לכדור הארץ.
במערב הבלקן זה מופיע דרך ממצאים מפתיעים כגון כדורי אבן ענקיים שנמצאו במקומות שונים, מבנים מגליתיים מסתוריים, אגדות וסיפורי עמים, מסורות עתיקות. חשוב לציין שבאזור זה נמצאו ציורי מערות קדומים ושרידים ראשונים לישוב אדם מודרני, הומו ספיאן, באירופה החל מלפני 40.000 שנה.
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו