הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היער המקודש - טיולים לרחבי העולם

עצים מדברים, תקשורת עם צמחים

מקדש האדם בנוי על צלע הר מיוער. הכניסה אליו היא דרך מחסן של בית גדול שמשמש כמקום מגורים של אחת הקומונות. המבנה הסוציאלי של ה'אומה' בדמנהור מורכב מקבוצות החיות במשותף ונקראות "נוקלאו" – המונה כעשרים איש ולעיתים אף יותר. אחת מהקבוצות הללו גרה בבית שנקרא "מרפסת השמש". במחסן בית זה נמצאת הכניסה המוסתרת אל המקדש. מעל "מרפסת השמש" משתרע אזור רמתי מיוער הנמצא בדיוק מעל המקדש החפור באדמה. בגג אולם המראות ישנו פתח ליער זה. אזור זה, שגודלו כקילומטר מרובע, נקרא בפי אנשי דמנהור "היער המקודש" ונחשב על-ידם כהמשך של המקדש, מעין שערות הנמצאות על ראש הקודש, או באנלוגיה אחרת, מעין אנטנות המחברות את מה שמתחת לאדמה עם היקום. האנטנות או השערות הם כמובן העצים שביער. העצים נחשבים לשלוחה של האדמה שיוצרת אותם כדי להוות מכשיר לקליטת אנרגיות וכלי ליצירת חומרים פיזיים בתהליך הפוטוסינתזה. אלא שישנן אנרגיות נוספות שהעצים מסוגלים לקלוט – אנרגיות רוחניות – ומכאן חשיבותם ומקומם של עצים ויערות מקודשים בכל התרבויות העתיקות.

בהמשך לתהליך בניית המקדש טיפחו אנשי דמנהור את אזור היער המקודש ושינו את פניו; העצים נגזמו, דוללו במידת הצורך, נוקו וטופחו, כך שהיער הפך מחולה ומדולדל לסמל של בריאות שכולו עצים חסונים. בין העצים סודרו מיליוני אבנים היוצרות ספיראלות, מבוכים ודרכי פיות, עד שכיום אפשר ללכת בתוך המבוכים ללא הפסקה לאורך של שלושים קילומטר! פה ושם הוקמו מזבחות לכוחות הטבע, לפיות וליסודות. במקומות פעילים מבחינה אנרגטית הועמדו אבנים בסגנון האבנים העומדות (מנהירים) של הקלטים ושל תרבויות פאגאניות קדומות. הותקנו פינות ישיבה ומדיטציה, שבילים להליכה, ומעגלי אבנים נבנו פה ושם. היער הפך למקום קסום, בית לפיות, עולם אגדות, בדומה למקדש שמתחתיו. אלא שבדמנהור אי אפשר ללא הפתעות ועשיית הבלתי אפשרי. הדבר מתגלה עת עולים לפסגה הגבוהה ביותר ביער, שם פוגשים את הדבר המדהים ביותר: בין העצים, נמצא כפר בסגנון "טרזן" תלוי באוויר.
הקומונה ("נוקלאו") המטפלת ביער מורכבת מאנשים שהחליטו להקדיש את חייהם לחקר, גילוי וחיזוק הקשר בין עולם הצמחים והאדם. מתוך החלטה זו הם מצאו לנכון לגור בין העצים כשהם מנותקים מהאדמה, וזאת על-מנת שיוכלו לחוש טוב יותר את היער ולהיות חלק ממנו. בעזרת כלונסאות המחוברות לעצים עם חבלים (כדי לא לפגוע בהם), נוצרו משטחים שעליהם נבנו הבתים, מעץ כמובן. הבנייה נעשתה תוך התחשבות בסביבה ובצורה טבעית, מתוך דאגה לא לפגוע בעצי היער ולהעיק עליהם.
זאת ועוד, במסגרת הניסויים המדעיים שנערכים בדמנהור הומצא מכשיר חשמלי שניתן לחבר אותו בעזרת אלקטרודות לצמחים. המכשיר מודד את ההתנגדות החשמלית בצמח ומתרגם אותה לצליל. שינויים בהתנגדות החשמלית מתבטאים בצלילים שונים, מעין מוזיקה שהצמח משדר. והנה להפתעת כולם, התברר שהצמחים לומדים עם הזמן לשלוט בהתנגדות החשמלית שלהם וליצור בעזרת אותו מכשיר צלילים המבטאים את מצב רוחם באותו זמן. במילים אחרות, בדמנהור קיימים מכשירים הניתנים לחיבור לצמחים ושבעזרתם מסוגלים הצמחים "לדבר" ו"לתקשר" עם הסביבה. יכולת זו לא נרכשת מייד, אלא לוקח לצמח פרק זמן מסוים עד שהוא לומד אותה. אבל מרגע שלמד, ויש כמה צמחים מצטיינים במיוחד בתחום זה, הוא מסוגל לנגן מוזיקה ולבטא את עצמו. כך, אפשר לשמוע ביער המקודש של דמנהור מוזיקה של צמחים המבטאים את שמחתם או את חוסר שביעות רצונם מהסביבה. האגדות על צמחים שמסוגלים לדבר ועל יערות מכושפים קמות לתחייה בעזרת מכשירים מודרניים. מכשיר שכזה הובא לא מזמן לארץ ביחד עם צמח שהוא זמר מוצלח במיוחד, והוא נמצא ביקב לוטם בגליל, מוכן להנעים מזמרתו לעוברי אורח.

עצים – חיבור שלוש העולמות

יש עולמות פיזיים שמחוברים למהויות essence אחרות אבל קשורים לעולם האנושי ובלעדיהם לא נוכל להתקדם, אלו הם עולם הצמחים ועולם רוחות הטבע spirits of nature.
העצים חיוניים לקיומנו ולא רק מהבחינה הפיזית, הם מפיקים חמצן מפחמן דו חמצני ואנו אוכלים אותם, אלא גם מבחינות רוחניות.
יש מיתוס ישן שמדבר על שלוש עולמות-אם mother worlds שהיו יחד ואלו הם: עולם האדם, עולם העצים (צומח) ועולם רוחות הטבע. כאשר מסתכלים דרך העיניים של כל אחד מהעולמות הללו רואים דברים שונים.  שלוש העולמות נמצאים בממדים שונים ומתקיימים בו זמנית.
רוב העצים העתיקים בכדור הארץ שהיו להם זיכרון וארכיטיפים והחזיקו את החוכמה והספור של האנושות נכרתו. עץ יכול לחיות יותר מ6,000 שנה, יום אחד של עץ הוא מאה שנה עבורנו. העצים הם מכלים של זיכרון, להרבה תרבויות יש עץ חשוב, מרכזי. תחת העצים נחתמו הסכמים, נחגגו חתונות. בזמני קדם המקדשים היו מעצים ואחר כך עשו אותם מאבנים. העצים הם גדולים. עץ בן 150 שנה נחשב לתינוק, אדם חי 80 שנה, עץ יכול לחיות אלפי שנים. עם כל הכריתה של עצים נוכל רק לדמיין כמה הפכנו את כדור הארץ לעני, לעצים יש תפקיד גבוה וחשוב עבור חיינו ועבור הכוכב הזה.

כל העצים היו מקושרים פעם לרשת תקשורת עולמית ענקית אחת, אבל הכריתה של היערות, הקמת הערים, התדרים האלקטרומגנטיים באוויר, יוצרים הפרעה בתקשורת הבין רשתית העצית, ולכן פתחו בדמנהור טכנולוגיה של יצירת רשת עזר נוספת, בעזרת מכשירים אנרגטיים ממתכות (סלפיקה) וסנכרון (אוריינטציה) עצים רבים ברחבי העולם אליהם.
האוריינטציה של עצים פועלת כמו מגנט, כל המולקולות מתיישרות ואז הסיגנל יוצא ברור. משתמשים בכלי סלפי לכוון את העצים. פעולה זו נעשתה לכל העצים ביער הקדוש, אלפי עצים. נבנתה להם תמיכה אנרגטית וכיוונו אותם כך שיש יישור alignment בגוף העץ.
באמצע שנות התשעים החל פרויקט מיוחד ביער הקדוש. שהפך אותו למקדש, לחלל מיוחד. נעשתה עבודה גדולה של שחרור הקווים הסינכרוניים אשר מגיעים לשמש ומשם לכוכבים עליהם יש חיים.
הקווים הסינכרוניים היו חסומים על ידי כוחות אויב והנשמות כלואות וסובבות בתוך כדור הארץ בלי יכולת לצאת ולהיכנס. עם האנרגיה והידע שפותחו בדמנהור שוחררו הקווים ונפתחה הדלת לגלקסיות וכך יש אפשרות להרחיב ולהפיץ את האנרגיה מהיער הקדוש לחלקים אחרים בעולם.
 
העץ משמש כבית לרוחות הטבע spirits of nature. בדמנהור יש מקום מיוחד לרוחות הטבע (ליד המקדש הפתוח ובו מזבח למים ולאוויר, רק לאנשי הקהילה מותרת הכניסה למקום זה, שהוקדש כבר מתחילת ההתיישבות לסוגי חיים אחרים). חידשו את הברית איתן, חתמו עמן חוזה מחודש שבו הובטח לכבד אותם (אחד הסעיפים בחוזה הוא לא לעשן, לכן יש דגש כה גדול בדמנהור על הנושא הזה) וכל שבוע נערך טקס אש לכבודן.
המין האנושי לאורך הדורות עשה הרבה נזק לחיים האנרגטיים המעודנים של כדור הארץ (רוחות הטבע), התעלמנו מהן, עשינו חור באנרגיה של הכדור שהוא כמו רעידת אדמה עבורם. שכחנו שהרבה מהניצחונות שלנו קרו תודות להן - גם בהיבט של עיבוד חקלאי וגם בהיבט של ניצחונות רוחניים. ביער הקדוש רוחות הטבע חוזרות לעצמן.
 
בעבר חיו שלוש העולמות בהרמוניה ותמיכה הדדית. העולם האנושי, עולם הצמחים ועולם רוחות הטבע היו אחד. זו הסיבה שכיום, כאשר הברית עם העצים ורוחות הטבע הופרה, אנו חשים חוסר שלמות. כיום יש משימה לאחד מחדש את העולמות הללו כדי להרגיש בחזרה שלמות. החוק הוא שכל העולמות הללו צריכים להגיע באותו רגע, ביחד, ואז רוחות הטבע והעצים ובני האדם יחיו בהרמוניה, יזהו אחד את השני. כיום יש התעוררות של יותר ויותר אנשים שפועלים למען העצים ומוכנים לעשות עוד, חוסמים פעולות של כריתה.
 
 

 

תפקיד העצים ביום השוויון

ביום הארוך בשנה יש הכי הרבה אור. המילה solstice מגיעה מהמילים sol שמש ו-stichere לעצור, בתנועת השמש סביב כדור הארץ השמש עוצרת ונפתחת דלת. העצים הם אנטנות טבעיות, מעין תחנות רדיו ששולחות את התוצאות של הידע שנאסף בכוכב דרך הקווים הסינכרוניים ליקום. העצים הם הרדיו שמשדר את התוצאה של כל הגיוון והמורכבות של הכוכב הזה ויש החלפה של ידע, היקום רוצה יידע מהמקום הזה ובתמורה מעביר לנו יידע מכוכבים אחרים - המידע משודר ונקלט דרך העצים.
ה 21.6 הוא הזמן שבו המידע מוחלף והנשמות נוסעות מכוכב אחד לשני ומתגשמות בגלגולים שונים. הן מגיעות ב 21.6 גם אם ייולדו במועד אחר, והנשמות שהשלימו מעגל עוזבות את הכוכב ב 21.6, ולכן זהו תאריך חשוב ביותר. לעצים יש במועד הזה משימה חשובה מאוד, הם שולחים את הסיגנלים, אבל מאחר והייתה כריתה מסיבית בחמישים שנים האחרונות, משתתפים במשימה בעיקר עצים צעירים וקטנים, העצים העתיקים הושמדו והם לא יכולים לעשות את העבודה שלהם, וכך מה שיוצא החוצה לאינטליגנציה הגלקטית הוא יותר קריאה נואשת לעזרה מאשר יידע. עלינו לעזור לרשת הזו לפעול. בדמנהור יצרו מערכת סלפית שעוזרת לעצים לשדר את הסיגנל ולהגביר אותו. המטרה היא שהסיגנל שיצא מכדור הארץ יהיה כזה של שמחה ולא של קריאת ייאוש.
 
בנקודות הזמן של השוויון וביום הארוך והקצר בשנה יש איחוד של שלושת העולמות (עולם האדם, צמחים ורוחות הטבע) - האש במרכז הטקס מפעילה אותו ואפשר למשך שניות לחוש איך היינו ונוכל להיות בעתיד.

מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים
המקדש מתחת לאדמה
הר הקסמים
האורקאל
לדבר עם עצים
 טארות ודמנהור
ספרואידים וסלפיקות
אלים חדשים
האלכימאי
היסטוריה דמנהור
קווים סינכרוניים
המקדש הפתוח
הדרך הרוחנית
חשיפה לדמנהור  - הצטרפו אלינו לאחד הטיולים הקרובים
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו