הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קדושים סופים - טיולים לרחבי העולם

שני הזרמים המוקדמים של הסופיות נקראים על שם ביסטמי שדגל בשיטה של האקסטזה, שכרון, וגונאיד שהנהיג את הזרם של התרגול ההדרגתי והפכחון.
לפי אליאידה (תולדות האמונות ג', עמ' 112) "ביסטמי היא הראשון שתיאר את ההתנסות המיסטית שלו במונחים של "מיערג" (עלייתו הלילית של מוחמד), הוא הגיע לאחווה גמורה, ולפחות לרגע האמין שהגיע לאחדות מוחלטת של האהוב, האוהב והאהבה עצמה, כשהיה במצב זה של אקסטזה, ביסטמי השמיע "ביטויים תאופתיים", כלומר שהוא דיבר כאילו הוא האל עצמו, "האל בחן את כל ההכרות בכל היקום וראה כי אף אחת לא נותנת את דעתה עליו. ורק בהכרתי הוא ראה את עצמו במלוא שפע הדרו."
לפי חוקרים של המזרח הרחוק כמו R. C. Zaehner, hindu and muslim mysticism ההתנסות המיסטית של ביסטמי היא תוצאה של השפעה הודית ובעירק הדרך של הוונדטה של סאנקארה, אך איליאדה חושב שזאת השפעה של היוגה

המקביל שלו גונאיד (מת 910) היה הראשון שכתב חיבורים תיאולוגיים ומיסטיים העוסקים בהתנסויות הרוחניות. הוא הדגיש את המפוכחות הבאה לאחר ההתנסות האקסטטית, בבחינת "מפוכחות שנייה", כמו שהיה למוחמד שחזר לחיי היום יום. הוא כתב בשפת סתרים, ואסר לגלות את הסוד למי שלא מבין

הנודע מבין אנשי השיכרון היה אל חלג', הוא  היה תלמיד של גונאיד, אך זכה לחוויות מיסטיות "רוחי מתערה ברוחו כמושק בענבר, כיין במים צלולים". הוא חולל ניסים, פרש מהארתודוקסיה, יצר קשרים עם פשוטי העם, בשנת 905 יצא למסע ממושך במזרח עם ארבע מאות תלמידים, לבסוף חזר לבגדד והכריז כי התכלית העליונה של האדם היא איחוד מיסטי עם האל אליו ניתן להגיע דרך אהבה, ועל ידי כך המאמינים הופכים לקדושים ואלוהיים.
במסגרת החזיונות שלו השמיע את הפסוק הנודע "אני האמת", "אנא אלחק", וזה הביא להרשעתו על ידי העולמא, לפי החוקר מסיניון כפי שמופיע אצל איליאדה (תולדות האמונות ג' עמ' 114): "הוא ביקש להביא לכך שהמאמינים ישימו קץ לשערוריה, ויהרגו את זה שחשב עצמו לאחד עם אללה, הוא קרא לעברם במסגד אל מנצור, "אללה התיר לכם את דמי, הרגו אותי, בכל העולם המוסלמי אין משימה דחופה יותר מאשר המתתי." (כמובן שיש בכך סמליות למות האגו). בעקבות דברים אלו ואחרים הוא הוצא להורג בשנת 922, מילותיו האחרונות היו "די לו למתעלה כאשר רק היחיד (האל) מתגלה בקרבו". וכן: "סלח להם על מה שהם עושים, כי לו ידעו מה שאני יודע לא היו עושים כדבר הזה, ולו לא ידעתי את מה שאני יודע, לא הייתה באה עלי הצרה הזו". 
הוא השאיר אחריו שירים מיסטיים עוצמתיים הקשורים לאלכימיה ומשמעות האלף בית הערבי, חיבור בשם "כיתב את תוואסין" שבו הוא עוסק בנבואה ופרשנות לקוראן. 
מסיניון טוען שהדרך של אל חלאג קשורה בהדברת האגו, הסבל מלמד אל "אהבה נלהבת", בדיוק כמו אצל הנוצרים. 
אל חלאג חשוב מאד במסדרים הצופים המיסטיים כמו הבקטשים, שם יש עמדה לכבודו במיידן (המקום הקדוש)

 

בהמשך ללימוד הסופיזם כפי שהוא מופיע באתר זה. קראו את סדרות המאמרים הבאים - לחצו לקישור:

דרווישים מחוללים בטורקיה סדרת מאמרים

גלאל א דין רומי - סדרת מאמרים

מאמרים על הסופים בישראל

מאמרים על הסופים בעולם

מאמרים על הסופים הבקטשים בטורקיה

 

לחצו לקריאת המאמרים הבאים

דול נון המצרי

אבו בכר

איבן ערבי

אל רזאלי

אנשי האשם

איברהים איבן אדהם

איסמעליה

סופים בישראל

סוהרוורדי 

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו