הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קדמוס ותבאי - טיולים לרחבי העולם

 

קדמוס הפיניקי

 
לפי המיתולוגיה היוונית, תחילתה של יוון קשורה לנסיך פיניקי בשם קדמוס, אחיהם של פניקס ואירופה, שיצא לחפש את אחותו ולהחזיר אותה לאחר שנחטפה על ידי זאוס השור.
קדמוס היה מורה מואר מהמזרח, שגדל בעיר צור שבלבנון, ומכאן גם שמו (קדם – מזרח), הוא הביא את הכתב הפיניקי ליוון ובמקביל לכך את טקסי המסתורין. הרודוטוס טוען שהוא חי ב2000 לפנה"ס, לפני מלחמות טרויה.
 
קדמוס הגיע במצוות אביו לאי סמותרקיה בצפון הים האגאי, שם הוא מקים את המרכז הרוחני הראשון ביוון הקשור למסתורין של הכבירים. הוא בא עם אמו טלפשה telephassa, בן דודו thasus, (שנתן את שמו לאי הסמוך), פוגש את הרמוניה הנימפה ונושא אותה לאישה. זה הנישואין הראשונים בין אלים לבני אדם, ובעקבותיהם נוסד טקס הנישואים המקודשים שהוא בלב החניכה לחיי נצח. מסמו תרקיה הולך קדמוס לדלפי, מקום האורקל החשוב ביותר בעולם העתיק, בכדי לקבל הכוונה להמשך דרכו, הפיתיה (נביאה) שבמקדש יועצת אותו לייסד עיר במקום שבו יקרה על דרכו דרקון, אותו הוא צריך להרוג. קדמוס מגיע לתבאי ובעזרת האלה אתנה הורג דרקון ומייסד במקום עיר. הוא מובל למטרתו על ידי פרה קדושה, בדרכו לתבאי הוא יוצר סוג חדש של אנשים על ידי זריקת אבנים שהופכות לאדם, מהם נוצרות שושלות האצולה, קדמוס מביא את המסתורין של הכבירים לעיר החדשה, בהמשך חייו הוא עוזב את תבאי ומייסד את אוכריד במקדוניה ובודווה במונטנגרו, ולבסוף הוא הופך לנחש.
 
קדמוס הוא ממוצא פיניקי, עמים כנענים שהתיישבו באלף השלישי לפנה"ס לאורך מישור החוף של לבנון וסוריה בערי מדינה, הם היו יורדי ים נועזים שהקימו מושבות בכל הים התיכון, מייצאים את התרבות שלהם, כולל השפה והפולחן למקומות כמו קרתגו וספרד, יש אומרים שהגיעו עם הספינות שלהם עד לבריטניה ואירלנד, ואף לאמריקה. האל שלהם היה בעל שמין, אל האור והשמיים, בורא ומחדש. כמו כן היה את מלקרת – מלך העיר, פטרונה של צור. הוא זוהה עם הרקולס. בכוחו הרב הפך רע לטוב, הביא חיים מההריסות, מחזיר את השמש לאדמה בזמן ליקוי החמה. מנטרל השפעות אסטרולוגיות רעות. לפי האגדה הוא כבש גזעים פראיים בחופים רחוקים, שתל את הסלעים בגיברלטר, והקים מושבות בים התיכון.
הפיניקים מתיישבים באי היווני תאסוס, שם מוקם מקדש למלקרת.
 
אנו רואים, אם כן שתחילתה של יוון קשורה להגעה של אנשים ממצרים והמזרח, העיר ארגוס שנחשבת לראשונה שהוקמה, יוסדה על ידי אחי מלך מצרים, המרכז הנבואי הראשון בדודוני יוסד על ידי שלוש נשים כוהנות שהגיעו ממקדש אמון רע במצרים. המרכז הנבואי העתיק בדודוני יוסד על ידי כוהנות התור מצריות, המרכז הרוחני הראשון בסמו תרקיה וגם העיר הראשונה ביבשה – תבאי, הוקמו על ידי קדמוס הפיניקי, ונקראו בשמות פיניקים או מצרים.


 

תבאי thebes

 
היום היא עיר קטנה, אך בעבר הייתה הפוליס החזקה ביוון ואחת הערים הראשונות שהוקמו בה, על ידי הנסיך קדמוס מפיניקיה, ובה הומצא הכתב היווני.  
העיר הוקמה כבר לפני 4000 שנה, ועלייתה לגדולה קשורה לעליית תבאי (כיום לוקסור) במצרים, שהופכת להיות בירת הממלכה החדשה, יש קשר בין שתי הערים שנושאות שם דומה. נמצאו בה שרידים מהתקופה המיקינית ולוחות עם כתב עתיק.
תבאי הייתה מקום הולדתו של אדיפוס וגם דיוניסוס, במאה ה4 לפנה"ס היא הופכת להיות העיר המובילה ביוון וצבאה בהנהגת הגדוד הקדוש הכוח החזק ביותר, אלא שהעיר נהרסת על ידי אלכסנדר מוקדון וכיום אין הרבה מה לראות במקום, מלבד המצודה העתיקה והמוזיאון הארכיאולוגי. 

 
מאמרים הקשורים לנושא זה - לחצו לקישור
הרקולס
יאסון והאראגונטים
קדמוס ותבאי
מסע הגיבור כללי
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו