הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קורפוס הרמטיקה - טיולים לרחבי העולם

קורפוס הרמטיקה

מדע ההרמטיקה נמצא באוסף של כתבים מהמאה 2-3 לספירה, אך יש טוענים למקור קדום יותר, העוסקים בטובו ואחדותו של האל, בשלמות של העולם, וקוראים לטיהור של נפש בדרך לגאולה. המסע הרוחני מוביל לחזיון אלוהים, לידה מחדש, ושחרור גאולה של הנפש, הוא קשור לאקסטזה, מדיטציה, מאגיה ומדעי הניחוש ובהם אסטרולוגיה.
הכתבים מסבירים ומציירים תמונה של עולמות עליונים. הם בסיס מדעי האזוטריקה המערבית וקשורים לבתי הספר של האורפיזם, פיתגורס, אפלטון, ומקבילים לגנוסטיקה והנאו פלטוניזם.
הכותב אותם הוא הרמס "המשולש בחוכמה" מכיוון למסורת האזוטריקה המערבית שלושה סוגים של חוכמה:
חוכמה של השמש המיוצגת על ידי האלכימיה – מביאה את הגוף לידי שלמות דרך זיקוק וזה נקרא הmagus opus
חוכמה של הירח המיוצגת על ידי האסטרולוגיה – הובאה על ידי זרתוסטרא, תנועת כוכבי הלכת היא סמלים בשכלו של האחד
חוכמה של העולמות הלא נראים שלה יש שני פנים: האחד הוא מאגיה שחורה, והשני הוא תיאורגיה (הפעלת הכוכבים), קשר עם מלאכים וכוחות אלוהים. שמביא בסופו של דבר להתאחדות עם האל. זו היא האלכימיה המעשית.
יש הטוענים שהכתבים מכילים את חוכמת מצרים העתיקה, תלמי הראשון או השני ביקשו לקבץ אותם לספריה של אלכסנדריה כשם שעשו בתרגום השבעים. במצרים היו כמה בתי ספר של ידע רוחני, ואחד מהם היה קשור להרמס, ומרכזו העתיקה בהרמופוליס.
 

פואימנדרס - הרועה של בני אדם

הראשון ב14 הכתבים הוא הספר פואימנדרס – הרועה של בני אדם. המדבר על דמות גדולה מהחיים המופיעה בחזון להדריך את המספר. הא הזכירה לנוצרים את ישו או כוח הכרייסט, ולכן הפכה לחשובה.
חלק אחר של הספרים הוא "אסקלפיוס" שנזכר לאיל, ובו שיחה בין הרמס לאסקלפיוס בסגנון המורה המושלם. בספר זה יש נבואה על סיום שלטון רומי ותחיית התרבות המצרית המקורית.
בנאג חמאדי נמצאו העתקים של הכתבים ובהם ספר לא מוכר על "בעל השמיניה והתשיעייה" המספרים מזכירים ומחברים אותנו למסורות הבריאה המצריות של הרמפוליס וכרנך.

הקורפוס הרמטיקה עוסק בתורת הנסתר, במשהו שהוא מעבר לעולם, המופיע כאן דרך אור, מיינד, מחשבה, לוגוס, והוא גורם לעולם הפיזי לנוע, דרך שבעה רקיעים, ומופיע בארבע יסודות. המיינד זה האלוהים, הלוגוס זה הבן, המחשבה שעולה בתוכנו הקשורה למיינד האלוהי. שניים שהם באיחוד תמידי, אור על גבי אור. (והנחה אלוהים לאורו את אשר יחפוץ, הנה משל אורו כמנורה אשר בקיר, מתוך הקוראן. יש בקוראן השפעות גנוסטיות, וזה הגיוני כי הערבים נחשפו לידע של אלכסנדריה, עסקו באלכימיה. בפויאמנדרס מתואר תהליך של עליית המואר דרך שבעה הרקיעים לקבל את הסודות וברכת המוארים ברקיע השמיני – בדיוק כמו המסע הלילי של מוחמד לירושלים)
אלוהים הוא הטוב המושלם והאב, הוא לא מיינד אל הסיבה לא, לא רוח אלא הסיבה לה. אלוהים רק נותן לא מקבל, הוא לא קיים בעולם הפיזי, שאין לו מקום בשבילו, כי הוא מזיז את העולם הפיזי ולכן לא יכול להיות קיים בתוכו. כפי שמופיע בספר "אסקלפיוס". חייב להיות מדיום שדרכו העולם מתקיים, וזה האלוהים.
האב מסמל שהמעשה הטוב העליון הוא הולדת ילדים מכיוון שאלוהים מוליד את העולם, הקורפוס יוצא במובלע נגד נטיית הנזירות.
הספר האחרון בקורפוס הוא "הדרשה הסודית על ההר" (מזכיר את דרשת ההר של ישו), ומדבר על לידה מחדש שבה מחליף החניך שנים עשר מענים בעשרה תכונות אלוהיות (מזכיר קבלה). המובילות להכרה של העצמי והאלוהים. הכרה של העצמי מתרחשת דרך המיינד,
לא לומדים, אלא הזיכרונות מתעוררים על ידי אלוהים.
עשרה האלוהיים הם: ביטוי הגיוני, שמחה, שליטה עצמית (נגד תשוקה – הסתפקות? חסר קטע במגילה), צדיקות, שיתוף, אמת, טוב, חיים, אור.
שנים עשר המענים קשורים לשנים עשר המזלות. ואלו הם: אי ידיעה, עצב, חם מזג, תאווה, חוסר צדק, קמצנות, טעות, קנאה, רמאות, כעס, חיפזון ורשעות
 
 
 

העולם לפי פואימנדרס

אחד הספרים ההרמטים החשובים הוא הפואימנדרס. נמצא בו את הקטע הבא בקשר לעולם:
"בשמים, באוויר, על האדמה, בעומקים, בכל חלק של היקום, בכל חלק של הבריאה, במה שקיים ובמה שלא קיים, מפני שאין דבר בכל היקום שבו הוא עצמו לא קיים. הוא עצמו הוא גם הדברים שישנם וגם הדברים שאינם. אלו שישנם הוא גרם להם להראות, אלה שאינם הוא שומר בתוך עצמו. זהו אלוהים שהוא מעבר לשמות, זה הלא נראה והנראה. זה אשר אפשר לתפוש אותו על ידי המחשבה אפשר גם לראות אותו בעיניים. הוא ללא גוף ועם הרבה גופים. אין דבר שהוא לא, מפני שכל מה שקיים זה גם הוא."
החניך ההרמטי אומר: "אני בשמיים, אני באדמה, אני במים, באוויר, אני בחיות, בצמחים, ברחם, לפני הרחם, אחרי הרחם, בכל מקום."
הרמס אומר בפואימנדרס: "אנשים, אנשי האדמה, אתם שנכנעתם לשכרות ושינה ובורות לגבי אלוהים, הפכו עצמכם פיכחים וסיימו את הזכרות החולנית שלכם, מפני שכושפתם בשינה בלי הגיון. מדוע נכנעתם למוות, אנשי האדמה, מדוע נכנעתם למוות כשיש לכם הזכות לחלוק בנצח? אתם שחברתם לטעות, חברתם לבורות, חשבו שוב, החלצו מהצל של האור, עזבו את השחיתות מאחור ולקחו חלק בנצחיות."
עיקר תורתו של הרמס תומצתה במה שקרוי "לוח הברקת", להלן הפתיחה לכתב זה:
 

לוח הברקת

"אמת היא ולא שקר, בטוח ומדויק ביותר. זה אשר מתחת הוא כמו זה אשר מעל, וזה אשר מעל, הוא כמו זה אשר מתחת, לעשות את הניסים של הדבר האחד ויחיד. וכיוון שכל הדברים היו והופיעו מהאחד על ידי המחשבה של האחד, כך יש לכל הדברים המוצא שלהם מאותו דבר אחד, על ידי הסתגלות.
השמש היא אביו, הירח הוא אמו, הרוח נשאה אותו בכרסה, האדמה היניקה אותו. האב של כל השלמות בכל העולם כאן הוא. הכושר או הכוח שלו שלם אם הוא הפך לאדמה. אבדל את האדמה מן האש, את המגושם מן המעודן, בנועם ובשקדנות גדולה.
היא מתרוממת מן האדמה אל השמים ויורדת שוב אל האדמה ומקבלת את כוחם של הדברים העליונים והתחתונים. באמצעים אלה תיקח לך את תהילת העולם כולו וכך יחלוף ממך כל מה שאינו ברור. כוחה נעלה על כל כוח כי היא מנצחת כל דבר מעודן וחודרת לכל דבר איתן. כך נברא העולם.
מזה קיימות ואף באות הסתגלויות מעוררות התפעלות, שהדרך (או התהליך) שלהן מצוי בכאן.
לפיכך אני, הקרוי הרמס טריסמגיסט, מחזיק בשלושה חלקי הפילוסופיה של העולם כולו.
זאת אשר אמרתי על פעולת השמש תם ונשלם."
לפי האגדה לוחות הברקת נמצאו בקברו של אברהם בחברון על ידי אלכסנדר מוקדון. ומקורם עתיק מאד. האבן שעליה הם היו כתובים היא האזמרגד ומקורה מהמזרח, בתמונות שונות של אטלנטיס מופיע בלב התרבות לוחות עם ידע ואלו הם לוחות הברקת.
ישנה מסורת הרמטית על לוחות אבן ועליהם ידע שעליהם אדם, נוח, שת, חנוך, כתבו בעברית את הידע. (דורסה, עמ 190)
בפסוקים 17-20 ישנו המנון שאומרים כלפי זריחת השמש בבוקר, ודרום בערב, פעמיים ביום, ודרכו מגיעים להארה. מעין תפילה ללידה מחדש.
 
מאמרים על הרמטיציזם והרמס טרימגיסטוס - לחצו לקישור

סיכומי ספרים מנאג חמאדי בעלי אוריינטציה הרמטית - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו