הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קזחסטן - טיולים לרחבי העולם

קזחסטן
האזור בו מבקרים בקזחסטן נמצא כמה שעות נסיעה מטשקנט, מעבר לגבול, ונקרא בעבר טורקיסטן, זה היה מקום מושבים של השבטים הטורקים, שסגדו לאנשים קדושים. לפי שוורץ הסופיזם שהתפתח במרכז אסיה הוא שילוב של רוח השמאניות הגדולה עם האסלאם.
בעיר ortar  ישנם שני קברים חשובים. האחד של הפילוסוף al farabi  מהמאה העשירית. מחשבתו השפיעה רבות על חומייני מצד אחד ועל חושבים מערביים כגון ליאו שטראוס. הקבר השני הוא של איש אגדי בשם arystanbab שלימד אלכימיה, מטאפיזיקה, והיה המורה של אחמד יאסווי. קבר נוסף של arystanbaba  או כפי שהוא ידוע בכינויו arslan baba  נמצא בקירגיסטן

לפי שוורץ המרכז הגדול והחשוב של הסופיזם העולמי הוא הקבר של יאסווי בקזחסטן, שם יש חדר תת קרקעי בו בילה את שנותיו האחרונות מגיל 63, הגיל שבו מת מוחמד, ועד עזיבתו את העולם. בתקרת אותו חדר יש שמות האלה וכתובות עם משמעות מטאפיזית.
הספר הנודע של יסאווי הוא דיוואן החוכמה divan I hikmat שהוא אוסף שירים שאותם היו שרים בזיכר המיוחד של המסדר.
הוא היה תלמידו של השייח הגדול חמדאני מבוכרה (תלמידים אחרים שלו היו קגדוון – מתחיל המסדר הנקשבנדי ועבד אל קדר גילאני – מייסד המסדר הקאדרי) אבל הוא החליט לעזוב את בוכרה ולעבור חזרה ליאסי (שם הוא קבור) בטורקיסטן והשאיר את הנהגת הסופים לקגדוון. הוא כתב ספר שירים שנקרא "שירי תהילה לחוכמה"דרך הסופיות של יסאווי
יסאווי תרגל התבודדות – חלווה, ובמקביל לכך המשיך ללמד, הוא חשב על הדרך כ"עיר בצורה" המבוססת על שש עקרונות: ידיעה של האלוהי, נדיבות, יושר, ביטחון, אמונה בבורא שייתן לאדם כת כל מחסורו, רוחניות ומדיטציה פנימית של הסופי.
על השייחים להראות שש תכונות: ידע של הדת, סובלנות, סבלנות, סיפוק, כנות, ונכונות כלפי התלמיד.
למסדר יש שש חובות: חיפוש מושלמות תוך כדי גדילה כלפי הוד אלוהים, שאיפה לאיחוד עם אלוהים, יראה תמידית של אלוהים, תקווה לנוכח מצבים קשים, חזרה על שמות האל, ומדיטציה על האיחוד עם האל.
יש שש פעילויות נפוצות של המסדר: תפילת יום שישי, לילות שימורים עד הזריחה, שמירה על טוהר רוחני, חיפוש נוכחות אלוהים, קריאה לכוח אלוהים, וציות לאנשים ההולכים בדרך הנכונה ולמורים.
ישנם שש חוקים פנימיים לטריקה: לשב בשקט, לזכור את נחיתותך, לכבר את האחרים כנעלים, לכבד נוכחות של קדושים ומורים, לא להפריע לשייח, ולשחזר באופן תמידי את הסודות והלימוד של המורים.
ולבסוף, יש שש פעולות מומלצות: לדאוג לאורחים, לקבל בברכה אורחים ללא קשר למצבם, לאכסן אורחים מבלי לחשב את אורך השהות, למלא את כל הרצונות של האוחרים, להתפלל עבור יסאווי, להתפלל עבור השייח הנוכחי.
 
הרבה ממה שאנו יודעים על יסאווי הוא כתיבה של היסטוריון עותומאני בשם Mehmet koprulu  שהיה ממשפחה של מלומדים שפתחה את הספריה הציבורית הראשונה באיסטנבול במאה ה17. (אחד הצאצאים של יסאווי היה אלוויה צלבי, שכתב על מסעותיו ברחבי האימפריה העותומאנית).
פתחו מאמרים על מרכז אסיה בסרגלי כלים
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו