הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קיבוץ ענבר - טיולים לרחבי העולם

ענבר: התשובה הסינית לטנטרה ההודית

חבוי עמוק בין גבעות הגליל שוכן הקיבוץ הקטן ביותר בארץ, קיבוץ ענבר, המשמש מרכז ללימודי סודות האהבה המרפאת של הטאו
תחילתו של הסיפור במוסד החינוכי אשרת שבגליל המערבי, שם למדו גדעון, אריאל ויפה, שחלמו על יישוב קולקטיבי השם דגש על ההתפתחות האישית והרוחנית של היחיד. השנים הראשונות היו קשות: הם ניסו לצרף אנשים נוספים, קיבלו אינספור עצות, השתתפו באינספור תוכניות, עבדו עם אינספור חונכים ושיפצו וניקו אינספור בתים. בינתיים הצטרפו גם טל, שימי ואורית. לאחר שבע השנים הקשות, בעזרת הסוכנות היהודית, נמצא עבורם מקום חדש ליד צומת שבע שבגליל. בשנת 94', על גבעה טרשית שמסביבה ערמות אשפה, אזורי מרעה לפרות ונוף מדהים, הוקם קיבוץ ענבר, הקיבוץ הקטן ביותר בישראל.
בינתיים, החליט אריאל לנסוע לטיול קצר לסין. שלושה ימים לפני סוף שהותו במקום, בדרך מקרית ופרוזאית - בבית מרקחת מקומי - פגש אריאל את פרופסור שו, מפגש שלימים יוגדר על ידי חברי הקיבוץ כ"יד הגורל".
פרופסור שו, מבכירי העוסקים בעולם בטאי צ'י, הזמין אותו להשתתף בכנס טאי צ'י בארגונו,
שבו בין היתר דובר גם על תרגול מיני בדרך הטאו. כשחזר לארץ וסיפר לחבריו בענבר על המפגש, נזכרו כמה מהם בספר של מנטאק צ'יאה שהיה מונח בספרייתם, מן המורים הבכירים לצ'י קונג במערב. החוטים התחברו וחברי ענבר החלו לתרגל את דרך הטאו. ואז, מספר אריאל, הוא התעורר לילה אחד והחזון עמד לנגד עיניו: קולקטיב החי על פי דרך הטאו, העוסק בתרגום ספריו של צ'יאה ובארגון סדנאות ואירועים בהם אנשים נוספים יוכלו ללמוד ולהתפתח בדרך זו. עם אור שחר ראשון הציג אריאל את חזונו לשאר החברים, ההתלהבות הייתה גדולה והעבודה החלה. שנתיים לאחר מכן כבר יצא הספר הראשון, שנתיים שבהן התרחשו צירופי מקרים נוספים שרק חיזקו את ידם של החברים בכך שהם בדרך הנכונה. מורי טאו בכירים הגיעו להעביר סדנאות, בניית הקיבוץ הושלמה, יותר ויותר אנשים החלו להגיע לקיבוץ להתארח.
היום משמש קיבוץ ענבר מרכז ללימודי סודות הטאו. אחת לשנה מגיעים למקום שני מורים בכירים של השיטה: חואן לי ופליקס סן, ומעבירים סדנאות. בשאר הזמן מתקיימות סדנאות של מורים מן הארץ, ביניהם גם של גדעון בן ישראל, מחברי הקיבוץ שלמד בין היתר גם אצל צ'יאה.
חדרי האירוח של ענבר טובלים בירק ובבוסתנים מרהיבים. הקיבוץ ממוקם בלב אזור פראי וניתן לצאת ממנו למסלולי הליכה שונים. מחיר לינה: 300 ₪ לחדר זוגי כולל ארוחת בוקר.

 

איך מגיעים?

מצומת שבע נוסעים לצומת חנניה, שם פונים לכיוון הכפר הדרוזי מרר. לפני מרר ישנה פנייה קטנה שמאלה, זו הדרך המובילה אל הקיבוץ.
 

מקומות לבקר בענבר

בענבר ישנם חדרי אירוח כך שניתן לבקר במקום גם לשהות ארוכה יותר.
חנות הספרים ענבר כיום היא גם הוצאת ספרים קטנה. בחנות הספרים הקטנה ניתן לרכוש את ספרי ההוצאה וספרים נוספים בנושא.
סטודיו קדרות לאחרונה פתחה טל, אחת מבנות המקום, סטודיו קדרות שנו נכרות עבודותיה.
מטפלים מקומיים: אריאל סער מטפל בשיטת טאו שיאצו ובשיטת אלכסנדר. יפה קדם מטפלת וגם מלמדת שיטת אלכסנדר. בתיאום מראש ניתן לקבל טיפולים במקום.


סדנאות:
הנושאים הנלמדים בסדנאות באופן קבוע לאורך כל השנה הם: יסודות הטאו, תרגול טאואיסטי להתמרת המתח של חיי היומיום; האהבה המרפאה, טיפוח האנרגיה המינית כדרך להתפתחות רוחנית; טאו יין, היוגה הסינית העתיקה; נשימת עצמות, תרגילי נשימה לעצירת הירידה בצפיפות העצם ולהגברת החיוניות; צ'י נאי טסאנג, עיסוי אנרגטי לאיברים הפנימיים; ואי צ'ינג ומדיטציה, לימוד ספר התמורות הסיני כמדריך לתהליך ההתפתחות האישית. מי שמתעניין בתורתו של מנטאק צ'יאה יכול, בתיאום מראש, לקבל הרצאה בתשלום


מקומות לבקר בסביבה
מעיינות פרוד מעיינות שבעונה זו שוצפי מים ומפלים. מצומת שבע ניתן לעלות לכיוון קיבוץ פרוד. אחרי הכניסה לקיבוץ, בעיקול הדרך ישנו חניון שממנו ישנו שילוט המוביל אל המפלים.
חמדת ימים בית בודד הממוקם בלב החורש מעל מעיינות פרוד, שם מתגורר פסנתרן מוכשר בשם יצחק טוויאור המקיים מדי שבת ב-11:30 בבוקר קונצרטים. ממול הכניסה למושב אמירים יש כביש המוביל אל חמדת ימים.
המקום על הגבעה כפר ללימוד אומנויות טבע. נוסעים מכפר מרר לכיוון בית הסוהר של צלמון. אחרי בית הסוהר יש דרך עפר הפונה ימינה ושלט המורה "המקום על הגבעה". קצין דרוזי משוחרר בנה במקום כפר בסגנון אינדיאני שבו מבנים מחומרים טבעיים, טוטמים, מעגלי אבנים ופסלים אינדיאניים.


איפה אוכלים?
בחדר האוכל של הקיבוץ ניתן להזמין בתיאום מראש ארוחות צמחוניות טעימות במחיר סביר.
כפר מרר, כפר דרוזי סמוך שבו מבחר מסעדות דרוזיות המשקיפות אל הכנרת.
מושב אמירים מושב צמחוני שבו מצויות כמה מסעדות צמחוניות מהטובות בארץ. ממוקם כמה מאות מטרים מהחניון שבקיבוץ פרוד.
עין אל אסד כפר דרוזי ציורי התלוי על מורדות מתלול צורים וצופה על הנוף המתפרש מן הים התיכון עד הכנרת. ברחוב הראשי של הכפר יש מספר מסעדות דרוזיות טובות.
פרטים נוספים לגבי קיבוץ ענבר והפעילויות המתקיימות בו ניתן למצוא באתר האינטרנט של הישוב www.tao.co.il 

מנטאק צ'יאה - מפתח שיטת הטאו המרפא

מנטאק צ'יאה הוא מאסטר טאואיסטי סיני החי בתאילנד. הוא זכה ללמוד את התורה הטאואיסטית ישירות ממורה בשם "ענן לבן", נזיר מתבודד שחי במערה. בשלב מסוים החליט המורה שהגיע הזמן להפיץ את סודות הטאו והטיל על צ'יאה לצאת אל המערב. כך הגיע צ'יאה לניו יורק באמצע שנות השבעים והחל ללמד ולפתח את שיטת "הטאו המרפא", שיטה הנלמדת במרכזים בכל רחבי העולם ו בענבר שבגליל.
מקורה של השיטה הוא כאמור בסין העתיקה, שם פיתחו חכמי הטאו תרגילים לאיזון הגוף והנפש ברוח זו, תרגילים שבעזרתם האדם יכול לפתוח את עצמו לזרימת הטבעית של האנרגיה, הטאו. תרגילים אלה נאספו על ידי צ'יאה ותומצתו בשיטת הטאו המרפא. הם כוללים עבודה ופיתוח של האספקטים השונים של הגוף והנפש ובכלל זה היציבה, הנשימה, התנועה, הרגשות והמחשבה. ל"טאו המרפא" התייחסות ייחודית גם לאנרגיה המינית, הנתפשת כמקור לבריאות, יצירתיות והתפתחות רוחנית.
ספריו מנטאק צ'יאה שראו אור בעברית בהוצאת ענבר:
"הטאו להתמרת מתח לחיוניות" (תרגילים הבסיסיים); "סודות האהבה של הטאו - טיפוח האנרגיה המינית הנשית"; "סודות האהבה של הטאו - טיפוח האנרגיה המינית הגברית"; "הזוג הרב אורגזמי".


קראו על ישובים רוחניים אחרים - לחצו לקישור
הררית
הרדוף
ענבר
יודפת
מעלה צביה


 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו