הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

קמפניה - טיולים לרחבי העולם

חבל ארץ קמפניה

אחד המחוזות המאוכלסים והפוריים באיטליה כבר מהתקופה העתיקה שבמרכזו העיר נפולי, הממוקמת בלב מפרץ נפלא. לפני 2000 שנה התפרץ הר הגעש ווזוב וקבר ערים בסביבה, כך שניתן למצוא בפומפיי, הראקלום, והסביבה את העתיקות הרומאיות החיות והמרשימות בעולם. חוף אמלפי נחשב למפגש היפה ביותר בין יבשה לים באיטליה ובו מפרצים ציוריים, ואתרי נופש רבים. העיר אמלפי הייתה אחת מהערים החשובות ביותר בימי הביניים, ואילו נפולי הייתה בירת הדרום עד לאיחוד איטליה ב1860 והיא עולם בפני עצמו
 

נפולי

העיר השנייה בגודלה באיטליה לאחר רומא, עיר יוונית עתיקה שהפכה לבעלת ברית של רומא ונקראה נאו פוליס. ומכאן השם. הפכה להיות בירת הממלכה הסיציליאנית במאה ה13 ולאחר מכן הבירה של ממלכת נפולי שהתקיימה תחת חסויות שונות עד למאה ה19. בתקופה זו נבנתה הקתדראלה של העיר, לפני כן הוקמה בה על ידי פרדריך השני האוניברסיטה הראשונה באירופה, במאה ה12. מרכז העיר הוא הטירה שעמדה בפני מצורים וניסיונות כיבוש רבים. נפולי ידועה בפשע המאורגן שבה, באמונתה הדתית, נס הדם הקדוש קורה בקתדראלה פעם בשנה ומזמן מאמינים רבים.
נפולי היא מולדת הפיצה, יש בה ארמונות מלוכה ומוזיאונים יפים. והיא נמצאת בלב מפרץ נפלא שבנופיו הר ווזוב והאי קפרי 
מערת הסיביליה בקומאי, אורקאל המתים בבאיה, ואגם אוורוס
מצפון לנפולי יש אזור געשי ובו אדים חמים יוצאים מהאדמה, אחת האגמים היפים שבו נחשב בימי קדם לשער לשאול. לידו יש גבעה ובה ישבה הנביאה החשובה ביותר של חצי האי האפניני, המוזכרת כבר באניאדה של וורגיליוס ובמקורות יוונים ורומאים קדומים (למאמר על הסיביליה – לחצו כאן), ליד האגם עיר העתיקה באיה, שהייתה מרכז לצי הרומאי.  בקומאי ניתן לראות מערכת של מנהרות ואולמות מרשימים ובתל שמעליהם מקדשים לאפולו ולאלים ושרידי פוליס יוונית קדומה.
במהלך המאות 5-6 לפני הספירה. נבואה נקשרה לעולם התת קרקעי, והדוגמא הבולטת לכך היא דלפי, אך במקום שבו לא הייתה מערה טבעית נחפרה מערה או קומפלקס מערות מלאכותי שתוכניתו הייתה לפי הגיאוגרפיה האגדית של העולם התחתון.
שניים מהמקומות התת קרקעיים המפורסמים של הרומאים היו: הנביאה של המתים בבאיה והגרוטו של הסיבלילה הקומנית שנחפר ליד הר קומה שליד אגם אוורנוס

קומאי cumae
ווירגיל כותב באנאידה: אז אניאס טיפס אל הגבעה המסולעת, היכן שעל הפסגה עמד מקדשו של אפולו, ושם המערה המפחידה של הסיבליה הגדולה הייתה, שממנה באו נבואותיה, שמקבלות השראה על ידי דליוס הגדול בעצמו.
ב1932 חפר אמדאו מאורי את המערה ומצא שאורכה 150 מטר והיא מכוונת צפון דרום כשחדר הסיביליה בדרום. בזמן החפירות התגלתה בהר מערה נוספת באורך 200 מטר שהיא חלק מדרך צבאית שנבנתה בזמנו של אוגוסטוס, מה שמצביע על כך שבזמן זה הייתה כנראה מערת הסיבילה כבר סגורה.
הכניסה לעולם התת קרקעי של קומאי הייתה בפינה הצפון מערבית של מקדש לאפולו, צפון המערב היה החלק בקוסמוס שמוקדש לגורלות ולתושבים של העולם התת קרקעי. המקדש הפנימי כוון כלפי השקיעה ביום הארוך ביותר בשנה, מסמל את המוות השנתי של הטבע. מהכניסה למקדש הפנימי הייתה תעלה באורך 200 מטר, 600 פיט.
 

 
באיה baia
באיה היא עיר שנמצאת כמה ק"מ דרומה לקומאי, זה היה הבסיס העיקרי של הצי הרומי, ולידה יש אזורים געשיים פעילים. כיום חלק גדול ממנה מתחת למים. באזור זה הייתה מערה של אורקאל למתים, וכנראה שהייתה קשורה במנהרה לאורקאל בקומאי.
המערה בבאיה נסגרה  על ידי האדמירל אגריפה ב35 לפני הספירה בזמן מלחמת האזרחים הרומאית. כחלק מהמסע שלו כנגד האמונה באפולו. הוא מילא אותה בכמויות עצומות של אדמה. המערה הייתה קיימת כבר משנת 1000 לפני הספירה. זה היה מערכת מערות מלאכותית שנבנתה בצורת המדורים השונים של העולם התחתון.
סביב נביאת המתים הייתה כהונה שלפי סטרבו: חיו על מה שהם יכולים להשיג על ידי כריה, ומאלו שבאו להיוועץ בנביא, הנמצא הרחק מתחת לאדמה, ואלו שחיו עם הנביא היה להם מנהג מסורתי שאף אחד לא יראה את השמש אלא שהם יצאו החוצה מהמערות רק בלילה.
אגם אוורנוס avarnos
זהו לוע הר געש כבוי, ליד באיה, בתוכו אגם, שבעבר יצאו ממנו אדים רעילים, בעבר האמינו שבתחתית האגם שער לעולם המתים
כותב סטרבו: האנשים לפני זמני רצו לעשות את אוורנוס מקום האירועים של סיפורו של אודיסוס. הכותבים אומרים ששב היה מקום נביא המתים ושאודיסוס ביקר אותו.
חצי האי סורנטו soranto
המפגש היפה ביותר בין ים ליבשה, נופים נפלאים, דרכים תלויות בלתי אפשריות, ערים עתיקות, נקרא גם חוף אמלפי
אמלפי – Amalfi - למאמר מרחיב על אמאלפי לחצו כאן
 

 
פוזיטינו positano 
עיר לווין של אמלפי, בשיאה מנתה 25.000 שנדחסו במפרץ צר בין הים להרים, כיום זהו כפר תיירות שוקק ומפורסם המתחיל את הדרך הנפלאה של חוף אמלפי. יש בה נמל קטן. קתדראלה מהמאה ה13, ובתים עתיקים, וכן בתים של מפורסמים, כוכבי קולנוע ועוד 
רוולו ravello 
כפר של ווילות עתיקות מעל אמלפי, שחלקן מימי הביניים, התפרסם כמקום של מוזיקאים ובראש ובראשונה ווגנר, שמצא כאן את גן העדן האבוד הגרמני, וכתב רבות מיצירותיו. 
סורנטוSorrento  
על שמה קרוי חצי האי, נמצאת בצד הצפוני שלו צופה על מפרץ נפולי, על ראש צוק, בעיר רחובות צרים ועתיקים, המשמשים כטיילת לתיירים. יש בה ובסביבה ריכוז בתי מלון
 
מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור
אמלפי
ערי איטליה

מאמרים על חבלי איטליה - כולל פירוט על אתרים

טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו