הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

שבעת האגמים - טיולים לרחבי העולם

שבעה האגמים בהרי רילה

אחד האתרים היפים ביותר בהרי רילה הוא מקום שבעה האגמים. מדובר בשבעה אגמים אלפיניים בגבהים שבין 2100 מטר ל2500. המחוברים ביניהם בפלגי מים, וביניהם שלוגיות וכרי דשא. לפי דונוב זה היה מקום מפגש ומקדש טבע עתיק. בו פעלו המקודשים של הבלקן. אלו לא אגמים רגילים אלא מעין שבע עיניים של הפלנטה, שבע מרכזי אנרגיה
המעבר בין האגמים הוא מעין עלייה בסולם המיסטי. מסיבה זו חודשי הקיץ מתקיים באזור בית הספר הרוחני של האחווה הלבנה, מאות אנשים שוהים במחנה ליד האגם השני במשך שלושה שבועות, החיים הקשים ביחד מלמדים אותם התמודדות עם עצמם ואפשרות לקיים חברה אנושית תומכת ובריאה (דונוב אמר שבתנאים נוחים אנשים נוטים לריב אחד עם השני ובתנאים קשים להתלכד ולעזור). האזור כולו מלא בישויות בלתי נראות, מלאכים, אנרגיות. זהו זמן של ניקיון, טיהור וחיבור.
באופן רגיל נוהגים למספר את האגמים מלמעלה למטה ולקרוא להם בשמות בולגרים, אבל מבחינה אזוטרית צריך להתייחס אליהם מלמטה למעלה כשלכל אחד מהם יש שם בשפה עתיקה, המגלה את מהותו. עולה הרגל עובר את האגמים מלמטה למעלה, הדרך מתחילה בעלייה מתחתית ההר אל האגם הראשון.
התפישה הבסיסית של  רוחניות האדם היא של קרן אור שמגשימה את עצמה, הופכת להיות אדם ומופיעה דרך האדם בחומר. כל החומר הוא למעשה אור צפוף, כשהאוויר הוא היסוד הראשון לאחר האש בדחיסות צפיפותו, המים צפופים יותר והאדמה צפופה אף יותר. האור מתגשם דרך שבעה מסכים, שבע פלנטות, שבעה צלילים. 

ציטוטים של דונוב לגבי הרי רילה ואזור שבעה האגמים:

"למד את ההרים מנקודת מבט פסיכולוגית. זה יקרה כשתבלה זמן בכל אזור של ההרים ותראה איזה נטיות זה מעורר בך, איזה רעיונות ודחפים יתעוררו בך. כך תדע איזו השפעה פסיכולוגית יש למקום זה." 'tuning the human soul" boyan boev
"כשאתה הולך בהרים, לך לאט, רגוע, לא במהירות, כל מאה מטר נוח מעט בעמדך על רגליך כ30 שניות. בזמן מנוחה זו את תקבל אנרגיה. ככל שתטפס יותר גבוה, כך לך יותר לאט. בצורה זו תתאים עצמך לכוחות הטבע ותשתמש בהם בצורה הנכונה. באופן אחר הם יפעלו נגדך כך שתבזבז את האנרגיה שלך ולא תשתמש בהם. כל פיסה קטנה של ההר מחוברת לסיבתיות הגבוהה שעובדת בטבע. וכך, בעודך מטפס במעלה פסגות ההרים חשוב על השירות שהם מבצעים בטבע בכדי להתחבר לסיבתיות הקיימת בתוכם. כל הר, כל פסגה, כל אגם, יש לו את מטרתו הגדולה."

מתוך "אהבה לאלוהים", הרצאות רילה
"הגענו לכאן להבין את רצון האלוהים ולהגשים אותו. מי שלא מוכן למשימה הזו, אל לו לבוא לאגמים שוב. אם הוא רוצה לבוא להנאתו, הוא רשאי, אך לבוא לכאן ולהשלות את עצמו שהוא עושה את רצונו של אלוהים, זה אסור. כשם שאני משרת את אלוהים, כך גם אתם חייבים לשרת. אין סיבה לבזבז את זמנכם בהשליה עצמית, שתעשו דבר זה או אחר. השמיים מלאים באשליות והבטחות לא ממומשות של בני אדם.
ובכן, כשאתם באים לאגמים, בכוונתכם למלא את רצון האלוהים, מרגע שתמלאו את רצון האלוהים, הטבע יהיה ידידותי כלפיכם. ברגע שתעשו את רצון אלוהים, אלוהים מתעניין בנו ומברך אותנו. אם איננו עושים את רצונו והולכים בדרכו, הוא לא מעוניין בנו. זה החוק"

מתוך "our place", rila lectures
"ההר סובל רק את אלו שחיים אתו בהרמוניה. במידה והם לא, הוא שולח גשם, רוח, רעם, ברקים וכוחות שיסיגו אותם אחורה. ההר לא סובל נרגנות, זה שחסר שביעות רצון הוא זה שלא מבין את דרכי אלוהים.
זכור את הדבר האחד הזה: הרים, מקומות גבוהים, לא סובלים מחשבות רעות, רגשות ותשוקות רעות. האטמוספרה וכל המרכיבים האחרים הם כה רגישים שאינם יכולים לסבול כל חוסר הרמוניה. הטעות הקטנה ביותר, הפשע הקטן ביותר משפיעים על ההר. אם מזג אוויר גרוע מופיע בהרים כמו סערות וברקים, תדע שהם תוצאה של חיים רעים והטעויות של האנשים שנמצאים שם."
מתוך "motive forces in life"
 

 

שבעה האגמים - סיכומים מתוך ספר של האחווה הלבנה (תלמידים של דונוב)

אלו הם שבעה עיניים של הפלנטה, שבעה מרכזי אנרגיה. באופן רגיל נוהגים למספר אותם מלמעלה למטה ולקרוא להם בשמות אחרים, אבל מבחינה אזוטרית צריך להתייחס אליהם מלמטה למעלה ולכל אחד מהם יש שמות שהמאסטר נתן
עולה הרגל של האחווה הלבנה עובר את שבעת האגמים מלמטה למעלה, כשהדרך מתחילה בעלייה מתחתית ההר אל האגם הראשון. באגם זה שוטפים את הרגליים ומשאירים מאחור את דאגות העולם הזה. האגם השני קשור לפיתוי, למאבק באדם בין טוב לרע, ולכן המאהל נקבע באזור זה, כי זה מה שעושים בהרים במשך שלושה שבועות באוגוסט, זה בית ספר קיץ אזוטרי של האחווה.
פטר דונוב ידע את השפה הראשונית, הקדומה, שממנה התפתחו עברית, ארמית, סנקסריט, ועוד כמה שפות קודש, והוא השתמש בשפה זו בתפילות, הסברים, שירים, ואף בשמות שהוא נתן לאגמים השונים, גם לגבי המנגינות שחיבר הוא טען שחלק מהן עתיקות והגיעו מהמזרח.

האגם הראשון
בשפה העתיקה הוא נקרא Maharzi המנוחה הגדולה.
באגם זה שוטפים את הרגליים ומשאירים מאחור את דאגות העולם הזה. הוא מחזק את נפשו של אדם ועושה אותו סבלני, חזק והוגן. בתוכו יש בנק של אינפורמציה על כל ההיסטוריה האנושית הנשמרת במים. הוא קשור לצ'קרת הבסיס ולעולם הפיזי.

האגם השני
בשפה העתיקה הוא נקרא אלבור Elbour אלוהים גדול.
אגם זה קשור לפיתוי, מאבק הקיים בכל אדם בין טוב לרע, ולכן המאהל של האחווה הלבנה נקבע לידו, כי זה מה שהם עושים בהרים במשך שלושה שבועות, מקיימים בית ספר קיץ אזוטרי. התפקיד שלו לעורר את הדמיון באדם, הוא מביא לצניעות והופך את הקושי לרכות, חספוס לעדינות, קור לב לחום. הוא מאחד אנשים ומביא אותם לדרך השלום והפשרה, קשור לאספקטים האימהיים, לצ'קרה השנייה והרמה האסטרלית הנמוכה של האדם.

האגם השלישי
בשפה העתיקה הוא נקרא בלדר דרו Balder-darou הגדול, זה שנותן מתנות.
אגם זה קשור לרכישת חוכמה, התחלה של הבנה והתעוררות של מודעות. הוא מייצג את האספקטים האסטרליים הגבוהים של האדם. זהו אגם של חוכמה ואמת, הוא מראה דברים כפי שהם באמת, מכיל אינפורמציה על כל אדם בפלנטה. התחברות אל מאגר אינפורמציה זה נותנת מידע על כל אחד, גם בזמן הווה.

האגם הרביעי
בשפה העתיקה הוא נקרא איו קולנר Io-kolnar.
אגם זה קשור לקשר שבן הנראה ללא נראה. המשמעות של io היא – המקור, האור האלוהי שנותן חיים. המשמעות של קולנר kolnar היא זה שמקיף אותנו, העולם הנראה. האגם מורכב משני חלקים המחוברים ביניהם, אחד חשוף ושני נסתר. אחד מחובר לאור הגנוז, ושני לאור הפיזי. החלק הפנימי שלו מוקף בקירות כמעט זקופים בגובה מאות מטרים ויש בהם שערים למציאות אחרת. לינה באזור החלק הפנימי מביאה את המתאימים לכך לחוויות על חושיות ומעבר מימדים ליקומים אחרים.

האגם החמישי 
בשפה העתיקה הוא נקרא מהבור Mahabour הגדול והעוצמתי.
אגם זה מייצג את מקום הרוח, וקשור לצ'קרה החמישית, עולם הסיבות והנשמות. יש לו תפקיד מיוחד, לידו רמה עם דשא שהיא מקום שילוח נשמות אנושיות ראויות ליקום ונחיתה של ישויות קוסמיות. אם אדם רוצה להטעין עצמו באנרגיות, עליו לשבת לחופי האגם בלב טהור ומחשבות טהורות. זהו אגם המעלה זיכרונות.

האגם השישי 
בשפה העתיקה הוא נקרא נל אונטרי Nell ontri ובנוסף לכך גם "הלב".
משמעות השם היא "אלוהות ביחיד". זהו אגם האהבה לאדם והוא קשור לעולם הרוח, לאלו המודעים לאהבה. בעזרת אגם זה מגיעים לנירוונה ומתגברים על גלגל הסמסרה. תפקידו לעבד את אנרגיות הקנאה ולהפוך אותם לאהבה.

האגם  השביעי
בשפה העתיקה הוא נקרא שמעה Shemhaa ובנוסף לכך "דמעת ישו".
המשמעות של השם היא – ראש אלוהים, או ראש עם הילה. הוא מייצג את העולמות השמימיים ומכיל מידע על שלושה היקומים, מתבסס על שלושת העקרונות הקוסמיים של אהבה, חוכמה ואמת. תפקידו להשלים את בניית האישיות האנושית על פני האדמה, לשחרר את האדם כדי שיוכל לטפס לרקיע השביעי. הוא הקדוש מבין האגמים, משקף תמיד את האמתהמהות של האחווה כחיבור ישויות אור, נמצאת שם.  

בולגרים

המילה בולגר באה מהמילה בלגו – טוב, הנמצאת אפילו במילה בלגודריה (תודה בבולגרית). ולא כפי שנטען בספרי התיירות – משם של עם תורכי שהשתלט על הסלאבים. לפי דונוב הייתה בבולגריה תרבות קדומה לפני 8000-9000 שנה של אנשים שהגיעו מאזור בקטריה (הרי פמיר?), ואלו יסדו תרבות רוחנית מתקדמת ונקראו בולגי או בולגרי. הייתה להם יכולת מדהימה של עיבוד זהב ונמצאו אוצרות ושרידים מזמן זה. יותר מאוחר חלק מהיכולת האלו והמורשת הרוחנית עבר אל התרקים
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו