הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

שעורי סופיזם - טיולים לרחבי העולם

שיעורים בדרך הסופית

להלן שישה שעורים בדרך הסופית, כפי שנלמדו בקורס שניתן בשנת 2005 על ידי זאב בן אריה וראסן מנאסרה. ולאחר מכן שני פרקי תורה של הדרך הסופית, כפי שהם מופיעים בספר "אור על גבי אור" מאת זאב בן אריה וראסן מנאסרה
 

הקדמה אישית

ראשית דבר ברצוני להכות על חטא (חרטה היא השלב הראשון בדרך הסופית) ולהתוודות: אינני סופי מתרגל ואף לא הולך בדרך הסופית. הולך אני בדרך משלי, שאותה אני מתרגל ב-20 השנה האחרונות. פעמים רבות כשאנשים מתחילים ללכת בדרך רוחנית מסוימת, הם נסגרים לכל מה שמסביב. אצלי קרה בדיוק ההפך: התחלתי ללמוד ולנסות להבין: איך אחרים עושים זאת? מה ניתן ללמוד מהם? במסגרת זאת נחשפתי גם לדרך הסופית.
מלכתחילה דרך זו משכה אותי ודיברה אלי (שזה, אולי, השלב השני בדרך הסופית - שלב ההתאהבות), לא תכננתי שאכנס כה עמוק לעומק התורה והתרגול ושאהפך להיות לכתובת לנושא זה. הדברים קרו לי, שוב ושוב הפנו אותי צירופי מקרים לאותו כיוון. בכל מקום שפניתי אליו בכדי ללמוד על הסופים, משהו קרה, פגשתי מישהו, הוזמנתי, השתתפתי, התבקשתי או שאפשרות חדשה נפתחה. מכיוון שכך, החלטתי ללכת עם זה ולא להלחם ב"גורל".
השלב השלישי בדרך הסופית קשור ל"גורל". משמעותו היא שאדם מבין את ייעודו ואת תפקידו בחיים, בהבנה בלתי אמצעית. בשלב זה, התחלתי להרגיש שאולי יש לי תפקיד בהקשר הסופי, שקשור לתפקידי בחיים. אולי "גורל" זה הוא לשמש כמאיר דברים מבחוץ. חשבתי לעצמי: אולי אוכל למלא כאן שרות כלשהו?
 
בנוסף לכך, הייתה עבורי הדרך הסופית במהלך השנים מקור של השראה. משהו במהות הבסיסית שלי הזדהה עם המוטב הסופי של געגוע והרצון לחזור הביתה. תמיד הרגשתי שאני רחוק מביתי האמיתי, שדברים יכולים להיות אחרת ממה שהם, ובדרך הסופית גיליתי אישור לתחושות הללו. הדרך הסופית דיברה אלי ומילאה אותי נוחם ועדנת רגשות, והעשירה את החיים הפנימיים הרגשיים שבתוכי.
משוררים ומיסטיקנים כמו חפיז, סעדי משירז, איבן ערבי וג'לאל א-דין רומי, מדברים לכל אדם באשר הוא, ונוגעים במהות חידת הקיום האנושי. חשבתי לעצמי שאם החשיפה לדרך הסופית העשירה את חיי, היא תוכל להעשיר גם את חייהם של אחרים.
מסיבות אלו, ואולי גם מסיבות אחרות שאינם ידועות לי, החלטתי שאני מעוניין לכתוב על הסופים.
אני מקווה שמאמרים אלו יפתחו לכם צוהר אל עולם מופלא זה, יעשיר את חייכם ויעורר גם בכם את הרצון להגיע הביתה אל משהו מוכר, אל מציאות של אהבה ופליאה.
אם יוכל ספר זה לקרב ולא במעט בין יהודים למוסלמים, להאיר, לסקרן ולסייע בדרככם שלכם, יהיה זה שכרי.

 

שישה שיעורים לחיים בדרך הסופית - לחצו לקישור

העולמות הלא נראים
האמון ונפילת האדם
המיקרוקוסמוס והמקרוקוסמוס
תפקידה של האהבה
למות בכדי להיוולד מחדש
המסע האופקי אל המסע האנכי

שני פרקי תורה סופית - לחצו לקישור

כל התורה כולה
האור של מוחמד


 
 

מאמרים על הסופים באתר "תרבויות עולמי חוץ לארץ" - לחצו לקישור

הדרווישים המחוללים
הדרווישים הבקטשים
סופים במרכז אסיה
סופים בעולם
 

מאמרים על הסופים ב"תרבויות עולמי ישראל" - לחצו לקישור

שיעורי סופיזם
רשימת כל המאמרים

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו