הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

תקופת האבן - טיולים לרחבי העולם

תרבות הקרו מאניון

אחת התרבויות העתיקות באירופה היא זו של הקרו-מאניון, שנמצאה בדרום-מערב צרפת. מאזור הפרינאים וממפרץ ביסקיה התפשטה תרבות זו - שנחשבת למתקדמת ביותר לגבי אותה תקופה - דרך חלקים מדרום-מערב אירופה, צפון אפריקה ומזרח הים התיכון. בני אותה תרבות השאירו ציורים וחריטות על כתלי מערות, ציורים המצביעים על תרבות מתקדמת ומתוחכמת, בעל ידע רב באנטומיה. הציורים הללו גם עוסקים בצורה נרחבת בשוורים. השור מילא תפקיד חשוב מאוד בדיווחי אפלטון על הדת האטלנטית. היה לו חלק משמעותי גם בציוויליזציות של כרתים ושל מצרים (שאחד מסמליה הדתיים היו אפיס, השור הקדוש).
זו הייתה ההופעה הראשונה של האדם המודרני באירופה, שהחליף את האדם הניאנדרנטלי, השרידים הראשונים הם מלפני 35.000 שנה.
לפי השרידים הארכיאולוגים המדענים מאמינים שאנשי הקרו מניון טיפולו בחוליהם ופצועיהם, הייתה ביניהם עזרה הדדית ואחווה, היו להם אמונות דתיות דבר המתבטא במנהגי הקבורה.
הבסקים הם אולי צאצאים ישירים שלהם. העור הלבן של אנשי אירופה התפתח רק לפני 6000 שנה, במקביל לאסיה, לפני כן היו חומים. מקור קדום נוסף של אוכלוסיית אירופה הקשור לקרו מניון הם הפינים אוגארים.
הם היו ציידים, מאורגנים בקבוצות, אך ידעו לקלוע סלים, לארוג בגדים מפשתן, להשתמש בכלי אבן, הקימו בקתות, ידעו לייצר צבעים, כלי עבודה ותכשיטים, ואולי היה להם גם לוח שנה ירחי.
הממצאים מלפני 30.000 שנה ויותר הם של פסלי אדם חיה – אדם אריה, חליל, פסל של ממותה, וציורים של חיות שנכחדו וישנם.

 

ציורי המערות

הממצא המפורסם ביותר מהאדם הקרו מניון הוא ציורים במערת לאסקו בדרום צרפת מלפני 18.000 שנה, הציורים הם של שוורים ובעלי חיים אחרים, אך יש טענה שהם מייצגים מערכות כוכבים. ד"ר מיכאל ראפנגליק (Michael Rappenglück) מאוניברסיטת מינכן טוען שצבירי נקודות בציורים ביחד עם הדימויים הפיגורטיביים מתאימים לקבוצת הכוכבים שור, פליאדות ומשולש הקיץ באותה עת.

אדם בשם ספנס טען כי גולגולות אנשי קרו-מאניון מצביעות על תכולת מוח גבוהה הרבה יותר מזו של תושבי אירופה האחרים דאז - כמעט כאילו היו בני גזע על-אנושי.
ספנס סיפר כי במאה הארבע-עשרה נמצאו באיים הקנריים שרידים חיים של התרבויות שהגיעו עם אותם גלי הגירה קדומים. היו אלה הגואנצ'ים - לבנים, שדמו לקרו-מאניון בגובהם, עבדו את השמש, פיתחו תרבות תקופת אבן מתקדמת (כולל שיטת כתיבה) ושימרו אגדה על קטסטרופה גלובלית שהם היו ניצוליה. הגואנצ'ים, כמו עמים רבים אחרים שנתקלו באירופאים לאחר שנים ארוכות של בידוד יחסי מהעולם הישן, לא שרדו זמן רב.
יש לציין שהממצא החשוב והמוקדם ביותר של אדם מודרני מחוץ לאפריקה הוא במערת הגדי בכרמל, מלפני 100.000 שנה, ושנמצאו מערות בגליל העליון שבהם חיו ביחד אדם מודרני וניאנדרטלי.

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
נרטיב היסטורי קלאסי
תחילת התרבות האנושית - המהפכה הלשונית
תחילת התרבות האנושית - המהפכה החקלאית
תקופתה האבן
תחילת התרבות האנושית - שחר ההיסטוריה, הקמת ערים ותרבויות
תחילת התרבות האנושית - מעבר מתרבות אם לפטריארכלית
מקומראן לקוראן
היסטוריה אלטרנטיבית
היסטוריה רוחנית של אירופה
נרטיב על היסטורי
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו