הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הדרך האנתרופוסופית - טיולים לרחבי העולם

 
אנתרופוסופיה – חכמת האדם
המאמר נכתב על סמך היכרות אישית של המחבר עם הספרות האנתרופוסופית, אנשים שמתרגלים את הדרך האנתרופוסופית והקשר שלו עם חינוך וולדורף, יחד עם זאת אין למחבר ניסיון בדרך זו, והוא ישמח לתיקונים, הערות.
הציטוטים הם מתוך הספר "האתנרופוסופיה מהי?" של פרנס קרלגרן

 
מהי הדרך האנתרופוסופית?
באדם יש שלושה חלקים, מחשבה, רגש, רצון. אלו מקבילים לגוף, נפש רוח.
המחשבה קשורה לעולם הפיזי, נשענת על חמשת החושים, והמרכז שלה נמצא בראש. הרגש קשור לעולם האסטראלי, הוא עובד על סימפטיה ואנטיפטיה וקשור למערכות הריתמיות בגוף האדם הנמצאות בחזה: נשימה ופעימות הלב
הרצון קשור לעולמות האלוהיים, לרוח, מרכזו באיברי המין והעיכול, בחלק התחתון של הגוף.
התבוננות בטבע מגלה לנו ארכיטיפים, תוואים של דברים, ולאו דווקא את הדבר עצמו, זהו עולם האידיאות של אפלטון. אפשר לפתח חוש התבוננות זה, אימגינציה. ככלי לחקר העולם הרוחי. ישנו, לדוגמא, צמח בראשית, שהוא ה"אנטילכיה" של כל הצמחים. המושג אנטיליכיה משמעו "ישות נצחית בלתי חומרית, הממלאת את הגוף ומחיה אותו, תוחמת את צורתו החיצונית בשלב הסופי של התפתחותו". עיקרון צורני הפועל בעולם החי. התקיים לפני הצורה הפיזית.
לפי הגיון זה ישנה גם אנטילכיה של אדם. וצריך למצוא דרך איך להגיע אליה, אלא שהאדם הוא סוג חיים השונה מהאחרים, בכך שיש לו בחירה חופשית, הוא בעצם אח צעיר לאלוהים. ישנם ארבע סוגי חיים, מינרל, צמח, חיה ואדם, באדם יש את כולם, אלא שהאדם עצמו הוא קיום מסוג אחר, בכדי להגיע אליו צריך מדע שמשלב אמנות ומדע רוחי, וזהו אנתרופוסופיה.
לאדם יש גוף אתרי בו נמצאים הזיכרונות (לדוגמא), תודעה, רעיונות, תובנות, המוח הפיזי הוא אך ראי לתהליכי המודעות.
לאדם גוף אסטראלי שדרכו הוא חווה רגשות, תשוקות.
באדם יש אני, אינדיבידואל, משהו שהתפתח בשלב זה של האבולוציה והגיע לשיא בתרבות המערבית. ישנו אגו נמוך, וישנו אני עילאי.
האנתרופוסופיה מעודדת את האדם לגלות את האני העילאי שלו. מה הוא "רוצה" באמת. בכדי להגיע לכך צריך לעבוד על הגוף האסטראלי, הרגשות, והגוף האתרי, הפיזי. ישנם מזונות טובים ושאינם טובים, במובן של פיזי, רגש ומחשבה, התרבות האנושית הגיעה לפסגות של יצירה בספרות, מוזיקה, אמנות, שיכולות להזין את נפש האדם.
מטרת האנתרופוסופיה "לפתח כשרים נפשיים ורוחניים, כדי שלאדם תהיה שוב גישה למקורותיו האלוהיים, ועל ידי כך יבין את ייעודו בחיים ואת משמעותם". האימון כרוך בהעמקה מחשבתית. שיפור היצירה, איזון נפשי, פיתוח התודעה ועצמאות מוסרית
בספר "הבשורה החמישית של ישו" מסביר שטיינר איך הגישה למקורות האלוהיים נחסמה בעבר, ונפתחה מחדש על ידי המסתורין של גולגותא.

 
תרגול
ישנו סוג של חשיבה נטולת אישיות, השראה, שדרכה נכתבו היצירות הגדולות כגון האיליאדה או מפיסטוס, וקריאה בהן מאמנת את המחשבה בסוג כזה של ריכוז. האימון מייצר דמיון פעיל, מעין אלומת אור אותה ניתן להפנות לדברים חיצוניים וגם למאורעות ומשמעות החיים.

אחד התרגילים שמציע שטיינר הוא להתבונן בלילה לפני השינה על מאורעות היום שעבר, השינה הוא זמן שבו הגוף האתרי והאסטראלי עוזבים למחוזות אחרים. הגוף האתרי מנסה לתקן את הגוף הפיזי, והאסטראלי חווה עולמות אחרים.
התפתחות הרגישות והקליטה צריכה להוביל לאמפטיה לאנשים אחרים ולסביבה, ומאמצים אלטרואיסטים לשיפור העולם.

 
אימון מוסרי
לאדם יכולת בחירה והוא צריך להגשים אותה בחיי היום יום, אנחנו צריכים לעבוד על עצמנו בכדי להיות בני אדם טובים יותר, ללמוד לרכז את המחשבה, להפעיל את הרצון, לאזן את הרגשות.
הגישה הנכונה לחיים היא של פתיחות ומחשבות חיוביות, עלינו לחפש באופן אקטיבי את החיובי בדברים, לא מתוך רמייה עצמית, אלא מתוך ריאליות פוזיטיבית.

המפגש עם מאורעות החיים קורה דרך המסננות של חישה, רגש ותגובה, הרגש הוא המסננת, צריך לפתח רגשות נכונים מלווים בחוש אסתטי, לשם כך שטיינר מייסד מחדש סוג של מיסטריות, הצגות תיאטרון כמו פעם, תנועה ומוזיקה.
המטרה של האנתרופוסופיה לעורר רצון אדיר, אך זה יכול להיעשות רק דרך רעיונות ורגש.

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו